Emerytura w Austrii
 

 

Witamy !
Dlaczego Austria
Rady ogólne
Emerytura w Austrii
Mapa
Nasza spólka
Nasza siedziba
Finanse
Oferta
Kontakt


 

Emerytura w Austrii

Wielu ludzi zastanawia się nad przeprowadzeniem się na emeryturę do takich krajów jak Francja czy też Hiszpania, ale czy zastanawialiście się nad Austrią?

Nie jest koniecznym aby mieszkać wysoko w górach, w kurorcie narciarskim. Austria ma wiele do zaoferowania, nie tylko góry!

Pasted Graphic

Opieka zdrowotna

Austria jako członek Unii Europejskiej oferuje swoim obywatelom wysoki standard opieki zdrowotnej. Niektórzy uważają system austriacki jako jeden z najlepszych.

Ogólnie rzecz ujmując, prawo dotyczące emerytury w obrębie Unii Europejskiej jest ustandaryzowane. W przypadku przepracowania 40 lat, osiągnięcia odpowiedniego wieku (60 w przypadku kobiet, 65 w przypadku mężczyzn) i przeprowadzeniu się do Austrii, wszystkie prawa z tytułu wieku emerytalnego będą przysługiwać również i tam. W ten sposób otrzymuje się na przykład darmową opiekę zdrowotną.

Jest jednak jedna mała różnica - system austriacki na prawdę działa! W przypadku bycia zarejestrowanym u danego doktora, wystarcza jedynie jeden telefon i zazwyczaj w przeciągu godziny można udać się na spotkanie! Jeśli przyjdzie konieczność bardziej specjalistycznej porady, wszystko zostanie załatwione przez doktora pierwszego kontaktu. Zajmuje to zazwyczaj kilka dni (jednak nie dłużej niż tydzień czasu). Ostatnią możliwością jest hospitalizacja - w zależności od przypadku odbywa się ona w trybie natychmiastowym.

Recepty w Austrii kosztują 4.80 Euro (rok 2008). Niestety nie obowiązują one na choroby notoryczne, innymi słowy wystawiane są dla ściśle określonego przypadku. Na szczęście większość leków jest w dużej mierze dofinansowywana i ich otrzymanie nie stanowi większego problemu.

System zdrowotny w Austrii funkcjonuje bardzo dobrze i jego priorytetem jest utrzymywanie ludzi przy jak najlepszym zdrowiu. Dlatego też, leki na dany rok otrzymuje się z wyprzedzeniem. Ma to na celu uprzedzenie jakichkolwiek komplikacji. Austriackie szpitale są w doskonałym stanie, zawsze w pełni wyposarzone, nawet bardzo małe placówki posiadają bardzo dobre wyposarzenie - skanery MRI czy też inne przyrządy, których brakuje polskim szpitalom.

Opieka dentystyczna

Podobnie jak w wielu innych krajach Unii Europejskiej, państwo płaci jedynie za podstawowe usługi, oznacza to iż plomby są kompletnie darmowe. Jeśli chodzi o koronki i inne, bardziej skomplikowane leczenie, niestety będzie trzeba za nie zapłacić.
W Austrii jest wielu dentystów i z wizytami nie ma najmniejszych problemów. Rzeczą wartą uwagi jest fakt, że Austria graniczy (między innymi) z Węgrami i Słowenią. W niektórych przypadkach warto tam pojechać i uzyskać pierwszej klasy pomoc za stanowczo mniejsze pieniądze. Wielu mieszkańców (w szczególności regionów przygranicznych) tak właśnie postępuje.

Pieniądze

Emeryturę może zostać przesyłana na rządanie w Euro na dowolne konto austriackie, wedle uznania.

Kąpiele termiczne

Kąpiele termiczne postrzegane są jako świetna rozrywka jak również doskonały sposób na utrzymywanie dobrego zdrowia. Jedna godzina kąpieli kosztuje około 15 Euro (cena ta jest mniejsza w przypadku zakupu karty członkowskiej). Jeśli pragnie się czegoś więcej istnieje możliwość wykupienia tanich tygodniowych pobytów w lokalnych uzdrowiskach, z noclegami w hotelu oraz pełnym pakietem dodatkowych opcji takich jak masaże, wodny aerobik, odmładzanie i wiele innych. Takich miejsce w Austrii są setki.

Pasted Graphic 1Pasted Graphic 2

Koszty utrzymania

Utrzymanie w Austrii nie kosztuje stanowczo mniej niż w Wielkiej Brytanii, Francji, czy też Hiszpani.

Czas wolny

Nie każdy jeździ na nartach lub też nie każdy ma na to nieustanną ochotę! Jeśli jednak narty są tym najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu, Austria ma do zoferowania tysiące wyciągów i tras narciarskich i to najwyższej jakości! Gdy z jakiegoś powodu poszukuje się innych rozrywek, jak najbardziej Austria jest dobrym do tego miejscem. Niezliczone szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, pola golfowe, czy też niespotykana kultura to coś czym może pochwalić się ten kraj. Dla porównania, nie wszystkie te rzeczy można robić w miejscach takich jak na przykład nadbrzeża Hiszpanii, gdyż są one tam odsunięte na margines.

Pasted Graphic 3Pasted Graphic 4
Pasted Graphic 5Pasted Graphic 6Pasted Graphic 7Pasted Graphic 8

Niestety, nie jesteśmy w stanie opisać całego uroku Austrii, iż Austria to znacznie więcej! Mamy dla Was jednak coś do zaoferowania...

Zapraszamy Was do przyjazdu do Austrii i odwiedzenia nas i naszych znajomych z Delta Immobilien GmbH i to bez żadnych zobowiązań! Z przyjemnością opowiemy Wam o wszystkim i będziemy mogli odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. W tym przypadku prosimy jednak o kontak z wyprzedzeniem:
Kliknij

Biuro Delta Immobilien GmbH znajduje się w Bad Ischl - jest to około 40 minut drogi samochodem na wschód od Salzburga.

Pasted Graphic 9Pasted Graphic 10Pasted Graphic 11
 

U.K. Registered office  7 High Street Cromer Norfolk NR27 9HG
Director G M Potter Secretary E Hignett  No 4104731 registered in England